top of page

TERMODŘEVO

Thermo dřevo je ekologické, odolné a rozměrově stálé dřevo se zvýšenou odolností proti biologickým škůdcům a naše fasádní profily se vyrábějí z borovice těžené na území Finska. Tepelné zpracování zvyšuje odolnost dřeva proti pověternostním podmínkám, zabraňuje hnilobě a napadení houbami. Borové Thermo dřevo se vyznačuje dobrou rozměrovou stálostí. Kolísání vlhkosti je díky tepelnému zpracování přerušeno resp. zastaveno. Náchylnost dřeva k deformacím resp. k nabobtnávání a následnému smršťování je snížena až o 60 %.

V úpravě termo nabízíme borovici v různých rozměrech.

Dřevo v termo úpravě nedoporučujeme na horizontální aplikace, no právě na obklady je velice dobré a trvácné, borovice v termo úpravě je navíc na pohled velice zajímavá.

TERRMODŘEVO

KLASIC

19x140: 907 Kč/m2

RAUTE

26x92: 88 Kč/bm

EXOTIKA

Weaster Red Cedr - jehličnaté dřevo, které se především vyskytuje na západním pobřeží Severní Ameriky, se vyznačuje velkým barevným spektrem od světle žluté po tmavohnědou. Výrazná hra barev (také uvnitř prkna) propůjčuje tomuto dřevu jeho zvláštní vyzařování. Při zatížení UV zářením ztmavne dřevo do hněda; při přímém vystavení UV-záření ve vnějších prostorách bude červený cedr stříbřitě šedý. Měkké a tvarově velmi stálé dřevo lze velmi dobře opracovávat.  K montáži používáme spojovací prostředky z ušlechtilé oceli.

Cedr díky svému oleji se vyznačuje silným antirepelentním účinkem. Je lehký, ale přesto velice odolný.

Meranti - Světlé až tmavočervené dřevo je prakticky bez suků a díky své vysoké odolnosti je ideální do vlhkých místností a do vnějších prostor. Meranti má vysokou rozměrovou stálost a minimální nebezpečí deformací.

EXOTIKA

KLASIC

17,5x137: 2172 Kč/m2

RAUTE

20x90: 206 Kč/bm

HOBLOVANÁ DESKA

18x140: 1208 Kč/m2

RAUTE

20x90: 117 Kč/m2

30x55: 85 Kč/bm

SIBIŘSKÝ MODŘÍN

Modřín sibiřský je nejvýznamnějším druhem jehličnaté tajgy, vyskytuje se zejména v oblasti Západosibiřské nížiny. Stromy na Sibiři dorůstají do výšky 40 m a dožívají se 400 let. Bělové dřevo je žlutobílé až červenavě bílé, jádrové dřevo červenavě hnědé až temně červeně hnědé, tmavne. Při silném slunečním záření může vytékat pryskyřice. Modřín sibiřský má hustělší letokruhy, svělejší barvu a je trvanlivější než modřín slezský, 

KLASIC

19x145: 612 Kč/m2

RAUTE

20x68: 71 Kč/bm

HOBLOVANÁ DESKA

20x95: 61 Kč/bm

CONO

26x144: 675 Kč/m2

20x145: 93 Kč/bm

SIBIŘSKÝ MODŘÍN

*ceny jsou uvedeny včetně DPH

GALERIE

PŘÍKLADY REALIZACÍ A VIZUALIZACÍ

OBKLAD TERMOBOROVICE
TERASA A OBKLAD TERMOBOROVICE
OBKLAD A TERASA BANGKIRAI
OBKLAD TERMOBOROVICE
OBKLAD EXOTIKA
PŘÍKLAD VIZUALIZACE
OBKLAD TERMOBOROVICE
OBKLAD EXOTIKA
KVĚTINÁČE BANGKIRAI
OBKLAD A TERASA BANGKIRAI
OBKLAD TERMOBOROVICE
OBKLAD TERMOBOROVICE
bottom of page