top of page
ALTÁNKY A DŘEVĚNÉ KONSTRUKCE

 

V montáži altánků nebo jiných dřevěných konstrukcí dle přání zákazníka máme letité zkušenosti. Naši pracovníci mají praxi v nejnáročnějších konstrukcích. Chcete dřevěný altánek, pergolu či přístřešek pro auto a nejste si jisti, jak to bude vypadat? Nevadí, z vaší představy uděláme vizualizaci a následně realizaci. 

Altánky, které realizujeme, jsou většinou vystavené vplyvům venkovního prostředí. Pokud nejsou kryté,(nemají střechu) je důležité je udělat z materiálu, který je odolný venkovním povětrnostním vplyvům. Thermodřevo na tento účel není vhodné, protože termoúpravou se významně snižuje pružnost a mění se důležité fyzikální vlastnosti dřeva. Nejlepší řešení je použít dřevo, které je při zachování rozumné ceny přirozeně odolné vůči venkovním povětrnostním podmínkám. Dřevo by mělo být zařazeno do 4. třídy odolnosti (dle DIN 350-2) a nižší. Hraniční dřevinou je borovice. Tu používáme vzhledem k dobrému poměru odolnosti a ceny. Líp je na tom modřín, sibiřský modřín, akát a exotické dřeviny. Akát a některé typy exotických dřevin jsou ale na některé typy altánků nevhodné - kvůli vysoké hmotnosti. Z dlouhodobého hlediska se nám nejvíc osvědčila borovice a modřín. Tyto dřeviny povrchově upravujeme, čím ještě víc zvýšíme jejich trvanlivost v exteriéru.

SIBIŘSKÝ MODŘÍN

19x145: 612 Kč/m2

SIBIŘSKÝ MODŘÍN

Modřín sibiřský je nejvýznamnějším druhem jehličnaté tajgy, vyskytuje se zejména v oblasti Západosibiřské nížiny. Stromy na Sibiři dorůstají do výšky 40 m a dožívají se 400 let. Rostou v oblastech od 0 m n.m. do 2 250 m n.m. Nejvyšší poloha kde se vyskytuje je  Altaj v nadmořské výšce 3 700 m n.m. Bělové dřevo je žlutobílé až červenavě bílé, jádrové dřevo červenavě hnědé až temně červeně hnědé, tmavne. Při silném slunečním záření může vytékat pryskyřice. Modřín sibiřský má hustělší letokruhy, svělejší barvu a je trvanlivější než modřín slezský.

Použití sibířského modřínu je široké. Na okna, dveře, jako vrstvené dřevo, zahradní nábytek, na parkety, podlahy i fasády. 

U altánků máme s modřínem velice dobré zkušenosti. dřevo je pevné, tvarovo stálé a odolné. 

BOROVICE

19x140: 907 Kč/m2

BOROVICE

Popsaných je na 100 druhů borovic rostoucích jenom na severní polokouli, od hladiny nadmořské výšky 4000 m.n.m (nejvíce vystupují v Mexiku, v Číně), od tropů až po téměř subarktické oblasti. V Evropě je 12-13 původních druhů borovic. Člení se do tří skupin:

  • Severské borovice – vyskytují se přibližně na sever od řeky Labe

  • Stepní borovice – zajímají užší nesouvislé pásmo podél jv. hranice Evropy a podél jižní hranice  Západosibiřské části

  • Horské borovice – vyskytují se na zbývajícím území jižní a střední části Evropy

Borovice má nažloutlou barvu. Obsahuje větší množství živice, která může při silném slunečním ohřátí vytékat.

Využití borovice je široké. Od nábytku z masivního dřeva, přes okna, dveře, fasády až k podlahám.

Na venkovní realizace doporučujeme hloubkovo impregnovanou borovici. Po této chemické úpravě získá dřevo vyšší odolnost vůči houbám a venkovním vplyvům, životonost se zvýší až o 10 let. 

*ceny jsou uvedeny včetně DPH

PŘÍKLADY REALIZACÍ A VIZUALIZACÍ

GALERIE
ALTÁNEK SIBIŘSKÝ MODŘÍN
ALTÁNEK PŘÍKLAD VIZUALIZACE
PŘÍSTŘEŠEK VIZUALIZACE
PŘÍSTŘEŠEK VIZUALIZACE
ALTÁNEK SIBIŘSKÝ MODŘÍN
ALTÁNEK SIBIŘSKÝ MODŘÍN
ALTÁNEK SIBIŘSKÝ MODŘÍN
DĚTSKÉ HŘIŠTĚ SIBIŘSKÝ MODŘÍN
DĚTSKÉ HŘIŠTĚ SIBIŘSKÝ MODŘÍN
DĚTSKÉ HŘIŠTĚ SIBIŘSKÝ MODŘÍN
DĚTSKÉ HŘIŠTĚ SIBIŘSKÝ MODŘÍN
bottom of page